Future Me Ontwikkeltraject op Het Kwartier
Stichting Binnenstebuiten (hierna BB) vraagt binnen de regeling Cultuureducatie een subsidie aan voor vmbo, vso, pro voor het project Future Me Ontwikkeltraject dat zij samen met Het Kwartier, de school van de jeugdgevangenis de Hunnerberg in Nijmgen organiseren. De partners hebben al eerder samengewerkt in een fase 1. Dit project is een fase 2, waarin het gaat om samen ontwikkelen en creëren. NB. De aanvraag met bijlagen bevat ongeveer 20 duizend woorden, terwijl er maximaal vijf duizend zijn toegestaan.
BB is als initiatiefnemer van Future Me. In Future Me projecten ligt de focus op ontwikkeltrajecten van jongeren met trauma’s en PTSS. BB heeft hierin de laatste jaren de nodige expertise in opgebouwd. Future Me is een middel om jongeren via hun lichaam en via hun verbeelding te laten leren.
Het Kwartier is een school binnen jeugdgevangenis de Hunnerberg in Nijmegen. Mede door de successen met Future Me op Harreveld wil Het Kwartier nu hun spoor volgen en een omslag maken in het onderwijs. Het cultuureducatieprogramma Future Me moet daarbij de schakel vormen. De doelen behelzen de ontwikkeling van de leerlingen, de vormgeving en incorporatie van cultuureducatie in het schoolprogramma. Daarnaast zijn er nog ambities voor zowel de aanvrager als de Hunnerberg om Future Me integraal op te nemen en uit te voeren. e leerlingen aansluit.
Het project houdt in dat 140 leerlingen met diverse onderwijsniveaus en leeftijden in twee jaar tientallen cultuur-brede workshops volgen. Anderzijds behelst het project trainingen en bijeenkomsten van de nieuwe talentcoaches en hot shots en de docenten.
Het project duurt van 27 oktober 2023 tot 1 oktober 2025. De aanvraag bedraagt 100 duizend euro op een totaal budget van ruim 455 duizend euro